444 0 469 / GÖZ
Kitap okurken, tıraş olurken, makyaj yaparken yakın gözlüğü takmak zorunda olmak; eminiz sizin de canınızı çok sıkıyordur. Bir de bu gözlüklerin numaraları her sene daha da büyür ve gözlüksüz görmek iyice zor hale gelir. Bunun yanında bir de uzak gözlüğünüz varsa hangisini takacağınızı şaşırırsınız.
Bu sorunun çözümünün sadece yakın gözlüğü olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz.
Son yıllarda başarı ile uyguladığımız “Multifokal göz içi lensleri” ile gözlüksüz olarak hem araç kullanabilir hem de gazetenizi okuyabilirsiniz.
Tabii ki bu tedavi bir cerrahi işlem gerektiriyor. Bu ameliyatlar, zaten yıllardır başarı ile uyguladığımız katarakt cerrahisinin modifiye edilmiş halinin, son teknoloji merceklerle beraber uygulanması olarak özetlenebilir.
İlk dönemde sadece katarakt cerrahisi sonrasında kullandığımız bu teknoloji, o kadar başarılı oldu ki; artık kataraktı olmasa dahi belli şartları taşıyan ve sadece yakın gözlükten kurtulmak isteyen hastalara da bu tedaviyi uygulayabiliyoruz.
“Multifokal göz içi merceği” adı verilen bu özel tasarlanmış yüksek teknoloji ürünü göz içi mercekler sayesinde, kişiler aynı anda hem yakını hem orta mesafeyi hem de uzağı gözlüksüz net görebilmektedirler.
Yakın görme bozukluğunun mekanizması ile ilgili daha detaylı bilgiyi göz bozukluları sayfamıza tıklayarak alabilirsiniz.
Multifokal göz içi merceklerinin de birçok çeşidinin bulunduğunu unutmamak gerekir. Bunların bazı açılardan avantajlı olduğu durumlar olduğu gibi dezavantajları da bulunmaktadır. Bu nedenle hasta ve mercek seçimi büyük önem taşır.
Kliniğimizde göz sağlığı teknolojisinde öncü firmalar olan ALCON, ABBOTT, ZEISS, VSY gibi firmaların multifokal göz içi mercekleri başarı ile implante edilmektedir.
Bu merceklerle ilgili daha detaylı bilgi için lütfen ilgili markaya tıklayınız.