444 0 469 / GÖZ

AKILLI LENS

Akıllı Lens Nedir?

Akıllı lensler, hem uzağa, hem yakına hem de orta uzaklığa bakarken iyi görüş sağlayan göz içi lenslerdir. Yani cep telefonumuzda yazı yazarken, televizyon izlerken, mutfak tezgahına bakarken ya da karşıdaki tabelayı okumaya çalışırken her odak mesafesinde iyi görüş sağlayarak hayat kalitesini arttıran lenslerdir. Akıllı lensler; göz içi mercek ya da multifocal / trifocal gibi isimlerle de bilinmektedir.

Akıllı Lens tedavisi kimler için uygundur?

Akıllı lens tedavisi; göz numaraları SMILE ya da excimer lazer tedavisi ile düzeltilemeyecek kadar yüksek olan ya da 40 yaşın üzerinde ortaya çıkmaya başlayan yakını görememe (presbiyopi) problemine sahip olanlar için en uygun çözümdür. Özellikle yaşa bağlı yakını görememe problemi ile gözlük kullanmaya çok geç başlamış ve telefona bakmak için bile gözlüğe ihtiyaç duyar hale gelmeye alışamamış kişiler için tek tedavi yöntemidir.

Akıllı lens tedavisi nasıl yapılır?

Akıllı lens tedavisi 5 dakikalık bir operasyondur. Damla anestezi ile göz uyuşturulur ve tedavi sırasında hasta hiçbir şey hissetmez. Özel ilaç ve sıvılar ile göz temizlenir, görme kusuruna neden olan merceğin yerine akıllı lens yerleştirilir. Tedaviden 1 gün sonra hasta normal hayatına devam edebilir.

Akıllı lenslerin kullanım ömrü ne kadardır?

Akıllı lensler, kontakt lensler gibi sürekli takılıp çıkarılan şeyler değildir. Hayatımızın sonuna kadar sağlıklı bir şekilde kullanılmak üzere geliştirilmişlerdir. Akıllı lens tedavisi ayrıca ileri yaşlarda ortaya çıkacak katarakt ya da göz numarası değişmesi gibi problemleri de ortadan kaldırmaktadır.

Akıllı lensler yakın ve uzak görme problemi olan herkese uygulanır mı?

Tüm operasyonlarda olduğu gibi akıllı lens operasyonlarında da gözün uygunluğu en önemli notkadır. Numarasal olarak akıllı lens tedavisine uygun olmak yeterli değildir. Akıllı lens tedavisinin yapılıp yapılmayacağı operasyon öncesi yapılan ayrıntılı tetkiklerin doktor tarafından yorumlanması sonucu verilir. Hastanın gözünü etkileyecek başka bir sağlık problemi yoksa operasyon gerçekleştirilir.

Akıllı Lens Tanıtım Videosu

Akıllı Lensler Hakkında Bilgi Almak İstiyorum

You have Successfully Subscribed!